Zdjęcie siedziby

AKTUALNOŚCIHISTORIAMISJA I WIZJAKARIERANASZA MARKA

Otwarcie nowej lokalizacji oddziału REN Białystok

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że z dniem 8 czerwca 2020 roku oddział REN Białystok rozpoczął działalność w nowej lokalizacji. Jest to nowoczesny obiekt magazynowo biurowy o wysokim standardzie, który zapewni jeszcze lepszą obsługę naszych kontrahentów.

Adres nowej siedziby w Białymstoku: Żółtki 202, 16-070 Choroszcz

Otwarcie nowej lokalizacji oddziału REN w Siedlcach

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że z dniem 1 czerwca 2020 roku została otwarta nowa lokalizacja oddziału REN w Siedlcach. Jest to nowoczesny obiekt magazynowo biurowy o wysokim standardzie, który zapewni jeszcze lepszą obsługę naszych kontrahentów.

Adres nowej siedziby w Siedlcach: Borki-Wyrki 80, 08-106 Zbuczyn

Wspólny koncept sklepów Grupy Chorten i REN

http://poradnikhandlowca.com.pl/artykuly/wspolny-koncept-sklepow-grupy-chorten-i-ren/
https://www.horecatrends.pl/trendy/119/wspolny_koncept_horeca_sklepow_chorten_i_ren,4495.html

Grupa Chorten wystartowała z nowym brandem HoReCa

https://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/grupa-chorten-wystartowala-z-nowym-brandem-horeca,184401.html

Sieć Chorten z nowym konceptem gastronomicznym Chorten Cafe

https://www.www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/siec-chorten-z-nowym-konceptem-gastronomicznym-cho,63343

Chorten Cafe – nowy koncept horeca

https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/chorten-cafe-nowy-koncept-horeca,87545.html

Prezes Grupy Ren: nowi gracze nie wstrząsnęli rynkiem lodów

https://www.www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/prezes-grupy-ren-nowi-gracze-nie-wstrzasneli-rynki,56813

Mało miejsca w sklepie? Postaw pionową zamrażarkę

https://www.www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/malo-miejsca-w-sklepie-postaw-pionowa-zamrazarke,54853

REN utrzymuje pozycję lidera dynamiki wzrostów sprzedaży i planuje nowe inwestycje

http://www.hurtidetal.pl/article/art_id,21956-107/ren-utrzymuje-pozycje-lidera-dynamiki-wzrostow-sprzedazy-i-planuje-nowe-inwestycje/place,1/#rest

REN budzi się z zimowego snu

https://handelextra.pl/artykuly/210641,ren-budzi-sie-z-zimowego-snu

Spółka REN, dystrybutor mrożonek, przeszła gruntowną przebudowę i planuje inwestycje

http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/spolka-ren-dystrybutor-mrozonek-przeszla-gruntowna-przebudowe-i-planuje-inwestycje,157288.html

REN zwiększyło przychody o 15% do prawie 200 mln zł w I-III kw. r.obr. 2017/2018

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,23260920,ren-zwiekszylo-przychody-o-15-do-prawie-200-mln-zl-w-i-iii.html

REN zwiększyło przychody o 15% do prawie 200 mln zł w I-III kw. r.obr. 2017/2018

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ren-zwiekszylo-przychody-o-15-do-prawie-200,43,0,2403115.html

Dystrybutor mrożonek się odradza

https://www.pb.pl/dystrybutor-mrozonek-sie-odradza-910001


Firma REN powstała w 1991 roku w Radomiu. Na początku swojej działalności skupiła się na rozwoju rynku dystrybucji artykułów mrożonych w obrębie dzisiejszego województwa mazowieckiego. Szybki rozwój Spółki zrodził potrzebę uruchomienia kolejnego magazynu w podwarszawskich Markach. Dotychczasowe sukcesy spowodowały, że REN zaczął rozszerzać swoją obecność w kolejnych regionach kraju, co zaowocowało budową oddziału w Siedlcach i pierwszymi akwizycjami, a w rezultacie, powstaniem oddziałów w Łodzi, Rzeszowie, Przemyślu, Stalowej Woli i wyspecjalizowaną w sprzedaży do odbiorców gastronomicznych placówkę Lublinie.

W 2011 roku Spółka uruchomiła kolejne oddziały w Poznaniu i Zielonej Górze oraz – w wyniku przejęcia jednego z lokalnych dystrybutorów – drugi oddział w Lublinie, który zajmował się sprzedażą w kanale detalicznym. W 2012 roku firma REN rozpoczęła swoje działania na terenie województwa warmińsko-mazurskiego kupując spółkę Jumar Sp. z o.o., która posiadała oddziały w Olsztynie i Giżycku.

1 kwietnia 2015 roku HORTEX HOLDING S.A. (należący wówczas do funduszu Argan Captial) zakupił 100% udziałów w REN. W wyniku zawartej transakcji HORTEX stał się również stuprocentowym właścicielem firmy dystrybucyjnej Marywilska Sp. z o.o. Spółka zaczęła funkcjonować pod nazwą handlową Grupa REN. Jednocześnie z akwizycją REN, HORTEX nabył pakiety udziałów w spółkach dystrybucyjnych: Allfood Sp. z o.o., Chłodnie Europejskie Sp. z o.o. oraz Iglomen Sp. z o.o. W kolejnych latach Grupa REN przejęła i skonsolidowała spółki Marywilska Sp. z o.o. i Jumar Sp. z o.o. oraz rozpoczęła proces głębokiej restrukturyzacji organizacyjnej. W Spółce wdrożono nowoczesne systemy, takie jak: ERP, WMS czy Work Flow oraz uruchomiono centralny Dział Zakupów oraz centralne Biuro Obsługi Klientów, które poprawiło jej efektywność m.in. w obszarze zarządzania stanami magazynowymi i jakości obsługi klientów. W ramach reorganizacji wprowadzono też wiele procedur optymalizujących wszystkie obszary Spółki, takie jak praca księgowości, HR czy funkcjonowanie floty samochodowej. Dzięki tym działaniom Grupa REN z kwartału na kwartał poprawia wyniki finansowe i umacniania swoją silną pozycją w czołówce najlepszych firm w branży dystrybucji mrożonek.

Dzięki wsparciu Rady Nadzorczej i właściciela Grupy Ren, Spółka przeszła udaną reorganizację, znacząco poprawiając swoją kondycję finansową. Za sprawą funduszu Argan Capital pozyskała dodatkowy kapitał w postaci 80 mln zł. W rezultacie kolejny rok z rzędu Grupa REN utrzymuje najwyższą na rynku, 15-procentową dynamikę wzrostu sprzedaży. Nowy Zarząd Spółki powołany na początku 2018 r. zapowiada realizację szeroko zakrojonych projektów rozwojowych, szczególnie z zakresu logistyki. Grupa REN stale rozbudowuje także bazę magazynową na terenie całego kraju, między innymi w Lublinie, Olsztynie czy Poznaniu i planuje dalsze inwestycje. Planuje też otwarcie nowego centrum logistycznego oraz biura w Radomiu. Spółka będzie również modyfikować i powiększać flotę specjalistycznych samochodów chłodniczych oraz samochodów osobowych dla przedstawicieli handlowych. Na początku 2018 r. wprowadziła się do nowoczesnego kompleksu biurowo-magazynowego w Sokołowie, koło Warszawy, dedykowanego głównie kanałowi HoReCa. Mieści się w nim nowoczesny magazyn wyposażony w chłodnię (dla produktów świeżych) oraz magazyny do produktów suchych. Obiekt jest już drugim, obok lokalizacji w Markach, centrum logistycznym REN w rejonie Warszawy.

Schemat historii firmy

Właścicielem Grupy REN jest spółka Ashton Moss Holding, która należy do funduszu Argan Capital. W lutym 2017 r. przejęła HORTEX HOLDING S.A. i stała się bezpośrednim właścicielem wszystkich podmiotów należących do Grupy HORTEX, Grupy Ren oraz wspólnikiem w spółkach Allfood Sp. z o.o., Chłodnie Europejskie Sp. z o.o. oraz Iglomen Sp. z o.o. Spółki te posiadają łącznie 19 centrów logistycznych, zlokalizowanych w całym kraju, tworząc grupę najszybciej rozwijających się podmiotów z branży dystrybucji mrożonej żywności w kraju. W styczniu 2018 r. Fundusz sprzedał aktywa związane z produkcją mrożonek i soków, jakie posiadał w spółkach z Grupy HORTEX, pozostawiając w swoim portfelu podmioty z segmentu dystrybucji żywności mrożonej. Dzięki temu może aktywnie zaangażować się w ich rozwój, co pozwala umacniać ich pozycję rynkową.

Argan Capital – to niezależny europejski fundusz private equity, skupiający się na nabywaniu i rozwijaniu europejskich spółek średniej wielkości. Obecny na europejskim rynku private equity od ponad 15 lat zrealizował wiele znaczących inwestycji. Argan Capital jest zaangażowany w spółki portfelowe w modelu aktywnego nadzoru właścicielskiego – poprzez wsparcie we wprowadzaniu procesów zarządczych, w rozwoju i transformacji.

Misja firmy: naszą misją jest dostarczanie Klientom i konsumentom najwyższej jakości świeżych i mrożonych produktów spożywczych, przy zachowaniu najlepszych standardów dystrybucyjnych.

Wizja firmy: chcemy być liderem polskiego rynku usług dystrybucji żywności świeżej i mrożonej w kanale HoReCa i detalicznym, posiadającym odpowiednie narzędzia umożliwiające skuteczną i efektywną implementację polityki naszych dostawców.

Strategia asortymentowa naszej Spółki koncentruje się na najwyższej jakości produktach spożywczych w czterech podstawowych kategoriach towarowych:

  1. mrożone warzywa i owoce
  2. świeże i mrożone ryby
  3. lody
  4. produkty ogólno-spożywcze (w tym produkty świeże, suche, nabiał i tłuszcze)

Wśród naszych dostawców znajdują się główni  światowi i krajowi producenci, włączając w to wiodących właścicieli marek i liderów rynkowych w czterech, wyżej wymienionych kategoriach produktowych:

  1. Polski Ogród, Aviko, Farm Frites, McCain, Bonduelle, Frosta, Oerlemans (mrożone warzywa i owoce),
  2. Nord Capital, Frosta, Abramczyk, Nova Seafood (świeże i mrożone ryby),
  3. Algida, Wedel, Grycan, Nestle, Zielona Budka, Mondelez, Haagen-Dazs, Koral (lody),
  4. Unilever, Hugli, Nestle, Lantmannen, Mlekovita, La Lorraine, Prymat, Podravka, Dr. Oetker, Jawo, Fanex, Animex (produkty ogólno-spożywcze)

Rynek: Stale podnosimy kompetencje logistyczne, sprzedażowe i biznesowe w celu zapewnienia jak najlepszego serwisu naszym Klientom. Dostarczamy produkty żywnościowe do ponad 10 tys. sklepów w kanale detalicznym (sieci handlowe i franczyzowe, bez sklepów wielkopowierzchniowych) i do ponad 3 tys. punktów w kanale HoReCa (w sezonie ilość odbiorców zwiększa się o ponad  30%). Wśród naszych odbiorców są główni gracze tego rynku: Stokrotka, ABC, Chata Polska, Carrefour, Spar, Topaz, Groszek, Słoneczko i wielu innych.

Główne zasoby i infrastruktura: Posiadamy 11 oddziałów na terenie całego kraju, w których znajduje się łącznie ponad 12 tys. metrów kwadratowych powierzchni składowych (ponad 15 tys. miejsc paletowych). Zatrudniamy 550 osób, w tym 150 handlowców i przedstawicieli handlowych. Nasza flota składa się z 400 samochodów (w tym ponad 200 dostawczych).

Grupa: Razem z 3 spółkami–siostrami (Allfood, Iglomen, Chłodnie Europejskie), powiązanymi przez wspólnego właściciela (fundusz Argan Captial),  nasza grupa posiada 19 centrów dystrybucyjnych w całym kraju. Zapewnia to dotarcie do ponad 80% polskich konsumentów oraz umożliwia dostawy towarów i świadczenie usług logistycznych praktycznie dla wszystkich zainteresowanych odbiorców. Cecha ta stanowi istotny wyróżnik konkurencyjny w stosunku do pozostałych dystrybutorów.